Prasowanie może być proste!

Strona główna » Dom i ogród » Prasowanie może być proste!

wielkość tekstu: A | A | A

dodano: 27 marca 2019, czytano: 13320 razy, autor: Dominika Tworek

komentarzy: 0

Prasowanie nigdy nie było moją ulubioną czynnością jeśli chodzi o obowiązki domowe, zawsze odkładałam to na ostatni moment i siłą rzeczy robiły mi się ogromne zaległości. Wyjątkiem był moment szykowania wyprawki dla moich chłopców. Prasowanie takich maleńkich ubranek było ogromną przyjemnością. Pamiętam, że prasowałam kilkakrotnie nawet te same ubranka..:) ale chyba każda mama to rozumie i zna z własnego doświadczenia :)

Kiedy prasowanie stało się przyjemnością ? Ostatnio odkryłam, że wieczorne prasowanie przed ulubionym serialem nie musi być złem koniecznym, a pięknie poukładane, świeże pranie w szafie pozwoli mi się poczuć niczym Perfekcyjna Pani Domu chociaż przez chwilę. To wszystko za sprawą sprzętu, który od jakiegoś czasu mam przyjemność testować - Philips PerfectCare Expert Plus czyli generator pary. Moja pierwsza myśl, to to że urządzenie jest dosyć duże, więc na pewno musi być ciężkie, nic bardziej mylnego, w porównaniu z tradycyjnym żelazkiem jest niezwykle lekkie, wygodne w użyciu i potrafi naprawdę wiele :)

Generator pary Philips to inteligentne urządzenie, wyposażone w Technologię OptimalTEMP, oznacza to, że nie musimy za każdym razem zmieniać temperatury i wyprasujemy każdy rodzaj materiału bez konieczności sortowania prania, czy czekania, aż żelazko ogrzeje się czy wystygnie. Dzięki temu zyskujemy bardzo dużo czasu, a prasowanie jest łatwe i przyjemne. Ta sama technologia gwarantuje nam, że żelazko nie przypali żadnego materiału, nawet tego najdelikatniejszego, podobno możemy to nawet sprawdzić zostawiając je na ubraniu przez dłuższą chwilę i nie ma możliwości, że zostanie ono zniszczone. Trochę przez przypadek przetestowałam tę opcję, w momencie, kiedy zerwałam się do Kostka, który akurat w momencie prasowania coś broił :) także nie martwcie się dziewczyny, kiedy w pośpiechu zostawicie żelazko na ubraniu, nic się nie stanie :)

Każdy z nas na pewno chociaż raz zastanawiał się, czy po wyjściu z domu nie zapomniał wyłączyć żelazka ;) Jeśli zostawimy urządzenie na dłużej niż kilka minut, samoistnie się ono wyłączy, oszczędzając przy tym energię i zapewniając bezpieczeństwo. Żelazko można również zablokować w stacji przenoszenia, co uchroni je przed upadkiem i również zapewni bezpieczeństwo dla nas przed oparzeniem.

Żelazko wytwarza ciągły strumień pary do 120g/min czyli w praktyce, poradzi sobie z najgrubszymi materiałami, takimi jak np. jeans. Ponadto jest naprawdę bardzo lekkie (bez podstawy ważny niespełna 1 kilogram) dlatego pozwala nam prasować parą w pozycji pionowej, co było dla mnie dużym zaskoczeniem i wygodą podczas wywieszania firan i zasłon. Generator pary Philips posiada zbiornik wody o pojemności 1,8 l, co umożliwia prawie dwugodzinne prasowanie bez przerwy, urządzenie samo sygnalizuje, kiedy należy dolać wody. Zbiornik bardzo łatwo napełnić pod kranem, przez duży i wygodny otwór.

Na pewno interesuję Was jak przedstawiają się ceny takich urządzeń. Generator pary kupicie już od 800 zł, ale są też dużo droższe modele za które musicie zapłacić ponad 2000 zł, wszystko zależy od tego jakie opcję Was interesują. Dla osób posiadających dużą rodzine i małe dzieci, jest to na pewno urządzenie przydatne i profesjonalne (kiedyś używane było wyłącznie przez krawców, czy podczas pokazów mody), albo po prostu dla osób, które chcą na nowo polubić się z prasowaniem :) Ja odkąd zaczęłam swoją przygodę z generatorem pary, tradycyjne, żelazko schowałam głęboko w szafie.

Oto kilka cech i funkcji generatora pary Philips, podanych przez producenta:

• Moc 2100 W

• Wytwarzanie pary 120 g/min

• Wyrzut strumienia pary 480 g/min

• Pionowy wyrzut pary

• Automatyczne wyłączenie

• Ciśnienie: 7,5 bar

• Możliwość nawinięcia przewodu

• Blokada ułatwiająca przenoszenie / przechowywanie

• Odłączany zbiornik wody

Dominika Tworek
Dominika Tworek
Młoda mama, bezgranicznie zakochana w swojej rodzinie. Na blogu oprócz naszej codzienności, chciałabym pokazać siebie i swoją pasję jaką bez wątpienia jest moda. Zapraszam do mojego świata.

Dodaj komentarz

anuluj pisanie odpowiedzi

Dominika Tworek


Dominika Tworek

Młoda mama, bezgranicznie zakochana w swojej rodzinie. Na blogu oprócz naszej codzienności, chciałabym pokazać siebie i swoją pasję jaką bez wątpienia jest moda. Zapraszam do mojego świata.

Najpopularniejszy post


Wełniane, kaszmiorowe- każde!

Wyszukaj


Zapytanie

CHCESZ SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ZAPYTANIOWY

Dominika Tworek | Parenting Lifestyle Fashion ,

e-mail: kontakt@dominikatworek.pl

Parenting Lifestyle Fashion by Dominika Tworek
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna