Z wizytą w domu Ronalda McDonalda

Strona główna » Dzieci » Z wizytą w domu Ronalda McDonalda

wielkość tekstu: A | A | A

dodano: 19 grudnia 2018, czytano: 10258 razy, autor: Dominika Tworek

komentarzy: 0

McDonald’s działa już w Polce 26 lat - Jestem pewna, że każdy z Was odwiedził chociaż raz restaurację, albo słyszał o bardzo popularnej kampanii „Mam smaka na Maka”. Dużo mniej mówi się o imponującej działalności charytatywnej marki i Fundacji Ronalda McDonalda.

Fundacja skupia swoje działania na najmłodszych- czyli na dzieciach dotkniętych chorobami nowotworowymi. Przedstawiciele Fundacji, wraz z lekarzami zajmującymi się problematyką onkologii dziecięcej, starają się wykrywać nowotwory jak najwcześniej (wykrycie nowotworu w bardzo wczesnym stadium, zwiększa szanse na jego całkowite wyleczenie). Ogromnym wsparciem dla fundacji są regularnie organizowane zbiórki w restauracji McDonald’s oraz akcje fundraisingowe, z których całkowity dochód ze sprzedaży gadżetów czy wybranych produktów zostaje przekazane na konto Fundacji.

Najważniejsza ogólnopolską akcją Fundacji w ramach programu- „NIE nowotworom u dzieci”, są bezpłatne, profilaktyczne badania ultrasonograficzne dzieci. Prowadzi się je z wykorzystaniem specjalistycznego ambulansu medycznego fundacji, wyposażonego w dwa gabinety diagnostyczne i zespół wykwalifikowanych lekarzy radiologów pracujących w Ambulansie. Liczby mówią same za siebie :

 

60 300 dzieci skorzystało do 2018 r. Z PROFILAKTYCZNYCH BADAŃ USG W AMBULANSIE FUNDACJI.

 

3000 LEKARZY ZOSTAŁO PRZESZKOLONYCH PODCZAS WARSZTATÓW PEDIATRYCZNYCH PROWADZONYCH PRZEZ ONKOLOGÓW

 

Na pewno wiecie z relacji na moim instagramie, że tydzień temu mieliśmy ogromną przyjemność zobaczyć, jak funkcjonuje DOM RODZINNY FUNDACJI RONALDA MCDONALDA w Krakowie. Jest to pierwszy w Polsce dom, przeznaczony dla rodziców i opiekunów hospitalizowanych dzieci, przebywających daleko od swojego miejsca zamieszania. Główną ideą powstania takich domów, jest to aby rodzina mogła być razem. Dom ma 1250m2 powierzchni i znajduję się w nim 20 pokoi, również takich, które są dostosowane dla osób niepełnosprawnych. W każdym z pokoi znajduje się podwójne łóżko, lub dwa osobne, łazienka, oraz pufa z funkcją spania. Na parterze znajduję się ogromna kuchnia, z której może korzystać kilka osób równocześnie, jadalna, pralnia, oraz pokój dla wolontariuszy.

Dom usytuowany jest tuż obok Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego na krakowskim Prokocimiu. Rodzice i opiekunowie dzieci całkowicie za darmo mogą liczyć na normalność i namiastkę prawdziwego domu w tym najtrudniejszym dla nich okresie. W każdej chwili  mogą odpocząć, czy przygotować posiłek dla siebie i swoich bliskich. Niesamowite jest to, jak wszyscy domownicy wspierają się nawzajem, dzielą obowiązkami, śmieją, a czasami nawet płaczą, bo nadal jest to najważniejsza walka w ich życiu, walka o zdrowie ich dzieci. W rozmowie z nami, każdy z nich powtarzał jedno- to największe szczęście, że mogą tutaj być. Dzięki wolontariuszom, którzy tworzą praktycznie całą Fundację ( na stałe zatrudnionych jest tylko 5 osób) atmosfera w tym domu jest naprawdę wyjątkowa, a rodzina otoczona jest opieką, która zapewnia im ogromne poczucie bezpieczeństwa.

Fundacja głęboko wierzy, że bliskość hospitalizowanych dzieci z rodzicami, przyspiesza proces leczenia i skraca pobyt dzieci w szpitalu.

 

40 000 OSÓB ROCZNIE KORZYSTA Z POKOI RODZINNYCH PROWADZONYCH PRZEZ FUNDACJĘ

 

895 RODZIN SKORZYSTAŁO Z NOCLEGU W DOMU RONALDA MCDONALDA PODCZAS HOSPITALIZACJI DZIECKA OD 2015 ROKU

Jakiś czas temu rozpoczęła się budowa kolejnego domu, tym razem w Warszawie, tuż przy Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego. Dom dodatkowo wzbogacony będzie o przedszkole, które powstanie dzięki wsparciu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W jaki sposób możemy wesprzeć działania Fundacji i uczelni? W restauracjach McDonald możemy zakupić brelok, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na konto Fundacji Ronalda Mc Donalda. Koszt takiego breloczka to 6 zł, a akcja kończy się juz 31 grudnia. Gorąco Was zachęcam do wspierania tego wielkiego przedsięwzięcia.

Dominika Tworek
Dominika Tworek
Młoda mama, bezgranicznie zakochana w swojej rodzinie. Na blogu oprócz naszej codzienności, chciałabym pokazać siebie i swoją pasję jaką bez wątpienia jest moda. Zapraszam do mojego świata.

Dodaj komentarz

anuluj pisanie odpowiedzi

Dominika Tworek


Dominika Tworek

Młoda mama, bezgranicznie zakochana w swojej rodzinie. Na blogu oprócz naszej codzienności, chciałabym pokazać siebie i swoją pasję jaką bez wątpienia jest moda. Zapraszam do mojego świata.

Najpopularniejszy post


Wełniane, kaszmiorowe- każde!

Wyszukaj


Zapytanie

CHCESZ SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ZAPYTANIOWY

Dominika Tworek | Parenting Lifestyle Fashion ,

e-mail: kontakt@dominikatworek.pl

Parenting Lifestyle Fashion by Dominika Tworek
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna