Wyzwanie 1000 dni dla zdrowia

Strona główna » Dzieci » Wyzwanie 1000 dni dla zdrowia

wielkość tekstu: A | A | A

dodano: 14 września 2018, czytano: 8872 razy, autor: Dominika Tworek

komentarzy: 0

Jak już zapewne wiecie podjęłam wyzwanie 1000 pierwszych dni ( https://1000dni.pl/1-rok- zycia ) i przez trzy dni gotowałam Antosiowi obiady z najzdrowszych  składników, żeby móc później zweryfikować czy spełniam jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie 1000dni.pl (https://1000dni.pl/narzedzia/kalkulator-witaminy-d-wapnia-i-jodu). Wspominałam Wam już na Instagramie, że z Antosia dietą bywało różnie, zdarzało się że odpuszczałam jeśli mówił, że czegoś nie lubi, finalnie okazało się, że jego posiłki bardzo często się powtarzały i potrzeby żywieniowe nie były do końca zaspokojone. Dlatego bardzo ucieszyłam się, że mogę brać udział w wyzwaniu programu”1000 pierwszych dni dla zdrowia” , który buduje świadomość wśród rodziców na temat potrzeb żywieniowych dzieci po 1 roku życia. 

Do akcji podeszłam bardzo poważnie, wcześniej zaznajomiłam się z tematem i byłam bardzo ciekawa jak wypadniemy w obliczeniach. Dokładnie przemyślałam menu na całe trzy dni, wybierając zdrowe produkty, różnorodne i kolorowe :) i mogę Was zapewnić, że Antoś nie chodził przez ten czas głody, wręcz przeciwnie, z chęcią próbował wszystkich potraw, a nawet zachęcał do tego młodszego braciszka ;) Następnie wprowadziłam wszystkie produkty jakie zjadł Antoś do kalkulatora (link: https://1000dni.pl/narzedzia/kalkulator-witaminy-d-wapnia-i-jodu) i niestety dowiedziałam się, że nawet starannie przygotowane, domowe posiłki mogą nie zaspokoić wszystkich potrzeb żywieniowych Antosia, głownie powinnam się skupić na niedoborze witaminy D i zachęcać go do jedzenia większej ilości ryb. Dziecko po 1 roku życia potrzebuje aż 6 razy więcej witaminy D, 3 razy więcej witaminy C i A oraz 4 razy więcej żelaza, wapnia i jodu niż osoba dorosła w przeliczeniu na 1 kg masy ciała (link: https://1000dni.pl/1-rok-zycia) . Natomiast zapewne zapytacie jak zapobiegać niedoborom żywieniowym naszych dzieci, Otóż oczywistą kwestia jest urozmaicona dieta, składająca się ze świeżej, nisko przetworzonej żywności, mnóstwo warzyw, ryb, wody, a także podawanie dzieciom mleka modyfikowanego po 1 roku życia, jeśli podjęłyście decyzje o zakończeniu karmienia piersią, jest to ogromnie ważna kwestia. Mleko modyfikowane dostarcza witaminę D, żelazo, jod, DHA, błonnik, a więc zapobiega wszystkim niedoborom. 

Zachęcam Was do podjęcia wyzwania i skorzystania z kalkulatora (link: (https://1000dni.pl/narzedzia/kalkulator-witaminy-d-wapnia-i-jodu) wartości odżywczych na stronie 1000dni.pl Projekt niesamowicie otworzył mi oczy, wiem, że jeśli teraz nie zadbam o dietę moich dzieci to w przyszłości będą oni borykać się z wieloma chorobami, niską odpornością czy otyłością. 

 

Dominika Tworek
Dominika Tworek
Młoda mama, bezgranicznie zakochana w swojej rodzinie. Na blogu oprócz naszej codzienności, chciałabym pokazać siebie i swoją pasję jaką bez wątpienia jest moda. Zapraszam do mojego świata.

Dodaj komentarz

anuluj pisanie odpowiedzi

Dominika Tworek


Dominika Tworek

Młoda mama, bezgranicznie zakochana w swojej rodzinie. Na blogu oprócz naszej codzienności, chciałabym pokazać siebie i swoją pasję jaką bez wątpienia jest moda. Zapraszam do mojego świata.

Najpopularniejszy post


Wełniane, kaszmiorowe- każde!

Wyszukaj


Zapytanie

CHCESZ SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ZAPYTANIOWY

Dominika Tworek | Parenting Lifestyle Fashion ,

e-mail: kontakt@dominikatworek.pl

Parenting Lifestyle Fashion by Dominika Tworek
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna